
Seria opryskiwaczy przyczepianych Goliat obejmuje modele o pojemnościach zbiornika: 2500, 3000, 3600, 4200, 5200, 6000 i 8000 litrów, wyposażone w belki sterowane hydraulicznie o szerokościach od 18 do 44m.
Wszystkie modele serii Goliat posiadają bogate wyposażenie standardowe i wiele opcji wyposażenia dodatkowego.
Oferują szeroką gamę opcji konfiguracji; od rozmiarów i rodzaju belki polowej, przez systemy stabilizacji, po technologie sterowania i zarządzania cieczą, które pozwalają na dopasowanie maszyny do indywidualnych potrzeb każdego gospodarstwa, zapewniając maksymalną efektywność i komfort pracy.
Szczegóły:
– Zbiornik od 2500 do 8000L
– Belka od 18 do 44m
– Zbiornik z polietylenu (PE)
– Optymalny kształt zbiornika i nisko umieszczony punkt ciężkości
– Łatwe czyszczenie zbiornika
– Stabilne prowadzenie belki, również na nierównym terenie przy dużej prędkości
– 5 funkcji zaczepu
– Zawieszenie belki na równoległoboku (umożliwia pełen zakres pracy przy utrzymaniu maksymalnego prześwitu)
– Dostępny rękaw powietrzny
Belki w pełni sterowane elektrohydraulicznie (składanie, rozkładanie, podnoszenie, stabilizacja oraz blokada stabilizacji), składane zależnie (symetrycznie) dla PHN i niezależnie (asymetrycznie) dla PHB, ALU, PHR wzdłuż osi opryskiwacza.
Belki PHN oraz PHB to tradycyjna, mocna i trwała konstrukcja stalowa z profili zamkniętych. ALU oraz PHR wykonano z aluminium, przy czym belkę PHR wyposażono dodatkowo w rękaw powietrzny który zwiększa precyzję aplikacji oprysku.
Dzięki zastosowaniu belek aluminiowych od światowego lidera w ich produkcji, konstrukcja pozwala na wykorzystywanie belki o szerokości roboczej aż do 44m.
Głowice z zamontowanymi na nich rozpylaczami umiejscowiono wewnątrz konstrukcji belki, co zapobiega uszkodzeniu ich w przypadku kontaktu belki z przeszkodą.
Cechą charakterystyczną opryskiwaczy Goliat są polietylenowe zbiorniki zawierające w jednej bryle zbiornik na ciecz roboczą oraz ciecz do płukania instalacji.
Zbiorniki polietylenowe cechują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są łatwiejsze w myciu i konserwacji, co pozwala zaoszczędzić cenny czas oraz posiadają obniżony środek ciężkości w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania.
Rama opryskiwacza to wytrzymała konstrukcja ze stali malowanej proszkowo zapewniająca trwałość i odporność na intensywne użytkowanie.